bilgi@dogansar.bel.tr 0 (346) 881 2027

Hasan Hüseyin KARATAŞ

1977 yılında Doğanşar’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Doğanşar’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olan KARATAŞ, Askerliğini Çankırı’da Yedek Subay olarak yaptı. Osmaniye, Suşehri ve Kangal’da öğretmen olarak görev yaptı. 2010-2023 arasında Doğanşar’da öğretmen, okul müdürü, şube müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü olarak görev yaptı.

Bugüne kadar Doğanşar’da sayısız öğrencinin üniversiteyi kazanmasına öncülük etti. Doğanşar İmam Hatip Ortaokulu ve Doğanşar ÇPAL bünyesinde İmam Hatip Lisesinin açılmasında etkin rol aldı. Hüseyin Yumuşak İlkokulu/Ortaokulu, spor salonu ve öğretmen lojmanı yapımlarında aktif görev yaptı. Doğanşar Öğretmenevi ve ASO kurucu müdürü olarak görev yaptı. İlçemizin önemli problemlerinden olan lokanta ve otel sorununu çözme adına girişimlerde bulundu.

14 Kasım 2023 tarihinde Doğanşar ÇPAL bünyesinde okul müdürlüğü görevinden ayrılarak doğduğu ve yaşadığı şirin İlçemiz Doğanşar’a hizmet etmek için Adalet ve Kalkınma Partisi Doğanşar Belediye Başkan Adayı oldu. Orta seviyede İngilizce bilen KARATAŞ, evli ve beş çocuk babasıdır.